20150223_092355

Oproepen

Het is onze intentie de komende jaren voor alle Schiedamse nazi-slachtoffers herdenkingsstenen te leggen.

Wij zijn op zoek naar nabestaanden en eventuele betrokkenen van mensen in de onderstaande lijst. Deze lijst is gesorteerd op postcode/wijk.

Indien er al stenen zijn gelegd dan is een foto bijgevoegd.

Contact via een email aan: info@stolpersteineschiedam.nl

Lijst van Schiedamse nazi-slachtoffers

Lange Nieuwstraat 49 a, Schiedam

Emile de Groot 

Tilburg, 17 oktober 1885 – Auschwitz, 27 augustus 1943

Sara de Groot-Cats 

Kralingen, 17 augustus 1890 – Auschwitz, 27 augustus 1943

Gabriel Emile de Groot 

Rotterdam, 4 februari 1914  – Midden-Europa, 31 augustus 1944

Emile Gabriel de Groot 

Ginneken, 6 september 1927 – Midden-Europa, 31 juli 1944


Brücker

 

Plein Eendragt 27 a, Schiedam (gelegd op 24 februari 2016)

Mozes Brücker 

Putna, 15 februari 1892 – Auschwitz, 6 maart 1944

Rossetta Brücker-Eijl 

Rotterdam, 11 december 1896 – Auschwitz, 6 maart 1944


Hijmans-Stibbe

 

Tuinlaan 108, Schiedam (gelegd op 24 februari 2016)

Wilhelmina Frederika Hijman-Stibbe 

Meppel, 21 juni 1868 – Gemeente niet bekend, 6 april 1944


Katan

 

Lange Haven 106, Schiedam (gelegd op 24 februari 2016)

Levie Katan 

‘s-Gravenzande, 19 juni 1884 – Auschwitz, 19 oktober 1942

Hendrika Katan-de Leeuw 

Steenwijk, 26 november 1889 – Auschwitz, 19 oktober 1942

Jacob Katan 

Rotterdam, 15 februari 1919 – Auschwitz, 28 februari 1943

Julius Maurits Katan 

Rotterdam, 30 juli 1921 – Auschwitz, 28 februari 1943


Heijermans

 

Passage 8, Schiedam (gelegd op 24 februari 2016)

Leon Heijermans

Rotterdam, 16 november 1913 – Sobibor, 2 april 1943


Hijmans-Sanders

 

Hoogstraat 15, Schiedam (gelegd op 11 april 2014)

Michiel Hijmans 

Culemborg, 14 april 1876 – Auschwitz, 19 oktober 1942

Marianna Hijmans-Sanders 

Ouderkerk aan den IJssel, 2 oktober 1883 – Auschwitz, 19 oktober 1942


Chottel

 

Hoogstraat 53, Schiedam (gelegd op 11 april 2014)

Israël Chottel 

Amsterdam, 31 januari 1888 – Auschwitz, 22 oktober 1943

Jacques Chottel 

Leiden, 27 juli 1915 – Gemeente niet bekend, 31 maart 1944

Joseph Chottel 

Leiden, 24 augustus 1920 – Gemeente niet bekend, 31 maart 1944


Benjamin Bouman

 

Hoogstraat 109, Schiedam (gelegd op 11 april 2014)

Benjamin Bouman  

Vianen, 1 mei 1899  – Birkenau, 15 mei 1944


Naarden-Landau

 

Hoogstraat 151 c, Schiedam (gelegd op 11 april 2014 c.q. 24 februari 2016)

Emanuel Naarden 

Amsterdam, 16 juli 1881 – Auschwitz, 3 september 1943

Jacomijn Naarden-Frankfort 

Amsterdam, 13 juli 1880 – Auschwitz, 3 september 1943

Ruth Landau 

Hamborn, 19 april 1931 – Officieel vermist, maar vermoord in Auschwitz


Koetser

 

Hoogstraat 28, Schiedam (gelegd op 11 april 2014)

Max Koetser 

Amsterdam, 11 mei 1904 – Auschwitz, 30 april 1943

Mathilde Koetser-Bosman 

Rotterdam, 3 april 1905 – Auschwitz, 19 februari 1943

Ferdinand Koetser 

Amsterdam, 4 mei 1933 – Auschwitz, 19 februari 1943


Reeder-Vroman

 

Hoogstraat 150 a, Schiedam (gelegd op 11 april 2014)

Sara de Reeder-Vroman

Rotterdam, 12 mei 1868 – Sobibor, 2 juli 1943


Worms

 

Broersveld 101 a, Schiedam (gelegd op 23 februari 2015)

Levie Worms 

Amsterdam, 4 maart 1899 – Extern kommando Bobrek, 15 november 1942

Henrietta Worms-Katan 

Rotterdam, 10 april 1896 – Auschwitz, 19 oktober 1942

Mozes Israel Worms 

Rotterdam, 27 augustus 1920 – Auschwitz, 30 april 1943

Israel Marcus Worms 

Rotterdam, 5 december 1932 – Auschwitz, 19 oktober 1942


Dasberg

 

Broersveld 125 b, Schiedam (gelegd op 23 februari 2015)

David Dasberg 

Rotterdam, 10 juni 1896 – Auschwitz, 30 september 1942

Marie Helena Dasberg-Berlijn 

Leiden, 1 mei 1900 – Auschwitz, 30 september 1942

Levi Salomon Dasberg 

Rotterdam, 24 mei 1923 – Auschwitz, 20 september 1942

Sophia Dasberg 

Rotterdam, 8 december 1924 – Auschwitz, 30 september 1942

Eliazar Dasberg 

Rotterdam, 28 maart 1926 – Auschwitz, 30 september 1942

Helena Eva Dasberg 

Rotterdam, 16 september 1927 – Auschwitz, 19 augustus 1942


Piller

 

Broersveld 127 a, Schiedam (gelegd op 23 februari 2015)

Jacob Piller 

Amsterdam, 10 januari 1890 – Auschwitz, 6 maart 1944


 

Rotterdamschedijk 35 a – I, Schiedam

Levie Bilderbeek 

Rotterdam, 20 januari 1894 – Midden-Europa, 31 maart 1944

Sara Elisabet Bilderbeek-ten Brink 

Rotterdam, 25 oktober 1898 – Auschwitz, 19 oktober 1942

Salomon Bilderbeek 

Rotterdam, 27 januari 1924 – Auschwitz, 30 april 1943

Froukje Bilderbeek 

Rotterdam, 9 juli 1925 – Auschwitz, 19 oktober 1942

Isaac Bilderbeek 

Rotterdam, 9 januari 1929 – Auschwitz, 19 oktober 1942


 

Rotterdamschedijk 239 a, Schiedam

Joachim Eyl 

Rotterdam, 21 november 1868 – Rotterdam, 17 november 1941

Maria Elizabeth Eyl-Hartveld 

Rotterdam, 14 december 1872 – Auschwitz, 15 oktober 1942


 

Rotterdamschedijk 160 a, Schiedam

Christina Ekstein 

Rotterdam, 1 juni 1887 – Auschwitz, 26 oktober 1942


Hijmans van Praagh

 

Rotterdamschedijk 208 a, Schiedam (gelegd op 24 februari 2016)

Samuel Hijmans 

Schiedam, 15 oktober 1906 – Gemeente niet bekend, 31 maart 1944

Annie Hijmans-van Praagh 

Den Haag, 25 augustus 1906 – Auschwitz, 22 oktober 1943

Michiel Hijmans 

Schiedam, 30 augustus 1942 – Auschwitz, 22 oktober 1943


 

Rotterdamschedijk 258 b – II, Schiedam

Benjamin van Klaveren 

Schoonhoven, 16 september 1890 – Auschwitz, 5 november 1942

Flora van Klaveren-de Zoete 

Hilversum, 6 augustus 1886 – Auschwitz, 5 november 1942

Betty Jacoba van Klaveren 

Rotterdam, 22 december 1925 – Sobibor, 4 juni 1943

Rosalie de Zoete 

Hilversum, 6 juli 1873 – Auschwitz, 29 oktober 1942


 

Rotterdamschedijk 266 c – II, Schiedam

Samuel Groen 

Amsterdam, 30 april 1902 – Gemeente niet bekend, 31 maart 1944

Sara Groen-Cauveren 

Amsterdam, 22 januari 1891 – Auschwitz, 22 oktober 1943


Abraham Bobbe

 

Rotterdamschedijk 268 b – II, Schiedam (gelegd op 24 februari 2016)

Abraham Bobbe 

Rotterdam, 2 juni 1904 – Mauthausen, 20 juni 1942


Westerborg2

 

Rotterdamschedijk 296, Schiedam (gelegd op 24 februari 2016)

Abraham van Westerborg 

Rotterdam, 27 augustus 1903 – Auschwitz, 28 februari 1943


 

Archimedesstraat 6 b, Schiedam

Jacob van Moppes 

Antwerpen, 27 juni 1896 – Auschwitz, 31 maart 1944


van Dijk

 

Broersvest 10 a, Schiedam (gelegd op 23 februari 2015)

Eva van Dijk 

Arnhem, 27 november 1867 – Finsterwalde, 21 april 1945

Koosje van Dijk 

Amsterdam, 24 juli 1885 – Tröbitz, 23 april 1945


Sanders

 

Broersvest 2 I, Schiedam (gelegd op 23 februari 2015)

Henri Sanders 

Leeuwarden, 27 december 1898 – Buchenwald, 20 januari 1945

Rechel Davids-de Hes 

Hoogeveen, 5 januari 1878 – Sobibor, 21 mei 1943


 

Lange Singelstraat 107 a – II, Schiedam

Martinus Mesritz 

Schiedam, 10 maart 1921 – Sobibor, 30 april 1943


 

Singel 206 a, Schiedam

Aron Bromet 

Leiden, 26 april 1912 – Midden-Europa, 29 februari 1944

Roza Bromet-Emmerik 

Amsterdam, 6 februari 1914 – Auschwitz, 26 oktober 1942

Saartje Bromet 

Schiedam, 27 maart 1942 – Auschwitz, 26 oktober 1942


 

Singel 206 a, Schiedam

David Bromet 

Amsterdam, 16 maart 1885 – Auschwitz, 26 oktober 1942

Naatje Bromet-Barmhartigheid 

Amsterdam, 25 april 1886 – Auschwitz, 26 oktober 1942


 

Singel 234 a, Schiedam

Samuel Abraham Campignon 

Rotterdam, 18 november 1881 – Auschwitz, 26 oktober 1942

Hanna Campignon-Meijer 

Ameide, 17 oktober 1884 – Auschwitz, 26 oktober 1942


Fierlier

 

Buijs Ballotsingel 69 a, Schiedam (gelegd op 23 februari 2015)

Margaretha Fierlier

Rotterdam, 23 december 1904 – Auschwitz, 30 september 1942


 

Boerhaavelaan 54 b – II, Schiedam

Jonas de Jong 

Amsterdam, 10 augustus 1897 – Auschwitz, 11 december 1942

Sara de Jong-Penha 

Amsterdam, 3 maart 1897 – Auschwitz, 11 december 1942

Izak de Jong 

Leeuwarden, 20 juli 1866 – Auschwitz, 7 december 1942


 

Boerhaavelaan 96 b – I, Schiedam

Elkan Frank 

Groningen, 25 juli 1891 – Seibersdorf, 31 maart 1943

Marianna Frank-Cats 

Gouda, 19 maart 1897 – Auschwitz, 3 september 1942

Alexander Maurits Frank 

Rotterdam, 28 november 1921 – Seibersdorf, 31 maart 1943

Maurits Alexander Frank 

Rotterdam, 22 februari 1923 – Seibersdorf, 31 maart 1943

Jonas Frank 

Rotterdam, 11 december 1924 – Seibersdorf, 31 maart 1943

Eduard Frank 

Rotterdam, 22 november 1931 – Auschwitz, 3 september 1942


 

Van Swindenstraat 55 b, Schiedam

Abraham Springer 

Rotterdam, 25 maart 1911 – Auschwitz, 30 september 1942

Sara Springer-Swaalep 

Rotterdam, 3 januari 1911 – Auschwitz, 19 augustus 1942

Philip Springer 

Rotterdam, 4 september 1932 – Auschwitz, 19 augustus 1942

Samuel Springer 

Rotterdam, 9 februari 1934 – Auschwitz, 19 augustus 1942

Elisabeth Springer 

Rotterdam, 25 augustus 1936 – Auschwitz, 19 augustus 1942

Mietje Springer 

Rotterdam, 16 februari 1939 – Auschwitz, 19 augustus 1942


 

Galileistraat 56 a, Schiedam

Isaac van Baale 

Rotterdam, 28 september 1886 – Auschwitz, 14 januari 1943

Johanna van Baale-Meijer 

Gorinchem, 26 februari 1885 – Auschwitz, 11 december 1942

Meijer van Baale 

Rotterdam, 14 juli 1917 – Auschwitz, 28 februari 1943

Sientje van Baale 

Rotterdam, 23 mei 1921 – Auschwitz, 11 december 1942

Samuel van Baale 

Rotterdam, 31 januari 1912 – Auschwitz, 30 september 1942


 

Professor Kamerlingh Onneslaan 99 a – I, Schiedam

Marcus Amster 

Dubiecko, 13 mei 1893 – Auschwitz, 28 februari 1943

Ester Amster-Moses 

Krosno, 23 juni 1904 – Auschwitz, 7 december 1942

Femmie Amster 

Rotterdam, 5 november 1926 – Auschwitz, 7 december 1942

Leo Amster 

Rotterdam, 27 november 1927 – Auschwitz, 28 februari 1943

Abraham Amster 

Rotterdam, 4 juni 1929 – Auschwitz, 7 december 1942


 

Stationstraat 27 a, Schiedam

Louis Wessel 

Rotterdam, 9 september 1911 – Sobibor, 2 april 1943

Elizabeth Wessel-Swaalep 

Rotterdam, 27 september 1915 – Sobibor, 2 april 1943

Klara Wessel 

Rotterdam, 6 november 1938 – Sobibor, 2 april 1943

Jacob Samuel Wessel 

Schiedam, 27 november 1942 – Sobibor, 2 april 1943

Mietje Swaalep-Hamme 

Den Haag, 15 december 1880 – Auschwitz, 7 december 1942


 

Stationstraat 35 a, Schiedam

Levi Meijer Lipschits 

Rotterdam, 2 oktober 1916 – Auschwitz, 28 februari 1943

Martha Lipschits-Swaalep 

Rotterdam, 23 februari 1918 – Auschwitz, 7 december 1942

Grietje Lipschits 

Schiedam, 13 februari 1941 – Auschwitz, 7 december 1942


 

Newtonplein 9 a, Schiedam

Meijer van Kloeten 

Rotterdam, 21 november 1909 – Auschwitz, 30 april 1943

Ursula van Kloeten-Israelowicz 

Berlijn, 1 februari 1920 – Auschwitz, 19 februari 1943

Yvonne van Kloeten 

Rotterdam, 18 april 1939 – Auschwitz, 19 februari 1943


 

Newtonplein 18 b, Schiedam

Rosa de Leeuw 

Rotterdam, 6 oktober 1909 – Auschwitz, 22 oktober 1943

Maurits Jacob de Leeuw 

Rotterdam, 23 april 1916 – Auschwitz, 30 september 1942


 

Hoofdstraat 177, Schiedam

Simon Frenkel 

Pernis, 1 april 1890 – Auschwitz, 12 februari 1943

Rosa Frenkel-van Geens 

Londen, 1 oktober 1894 – Auschwitz, 12 februari 1943

Kaatje Frenkel 

Rotterdam, 30 juni 1921 – Sobibor, 21 mei 1943

Margaretha Chanachowitz-Frenkel 

Rotterdam, 22 september 1924 – Gemeente niet bekend, Sterfdatum onbekend

Frouwtje Frenkel 

Rotterdam, 13 mei 1930 – Auschwitz, 12 februari 1943


 

Willem Brouwerstraat 2 a, Schiedam

Abraham van Gelderen

Rotterdam, 7 juni 1898 – Auschwitz, 28 februari 1943


 

Willem Brouwerstraat 2 b, Schiedam

Joseph Tokkie 

Rotterdam, 23 juni 1886 – Auschwitz, 7 december 1942

Sara Tokkie-van Gelderen 

Vlaardingen, 12 januari 1896 – Auschwitz, 7 december 1942


 

Rhoonsestraat 26 b, Schiedam

Salomon van Arent 

Rotterdam, 22 april 1884 – Auschwitz, 26 oktober 1942

Mozes van Arent 

Rotterdam, 27 juli 1923 – Auschwitz, 30 september 1942

Rachel van Arent 

Rotterdam, 22 september 1925 – Auschwitz, 30 september 1942

Jacob van Arent 

Rotterdam, 27 maart 1928 – Sobibor, 13 maart 1943

Joseph van Arent 

Rotterdam, 13 april 1930 – Sobibor, 13 maart 1943


 

Maasstraat 14, Schiedam

David Frank 

Rotterdam, 30 december 1903 – Midden-Europa, 9 mei 1945


 

Nieuwe Haven 97, Schiedam

Eliazar Bobbe 

Rotterdam, 26 mei 1878 – Auschwitz, 15 oktober 1942

Theresia Bobbe-Barendse 

Middelburg, 2 juli 1876 – Auschwitz, 15 oktober 1942


 

Burgemeester Knappertlaan 253 a, Schiedam

Anna Hartog 

Schiedam, 13 augustus 1871 – Auschwitz, 26 oktober 1942

Joseph Hartog 

Schiedam, 6 december 1877 – Schiedam, 7 september 1942


 

Francois Haverschmidtlaan 58, Schiedam

Cornelis Bubberman 

Schiedam, 8 mei 1888 – Neuengamme, 18 februari 1945

Ary Franciscus Bubberman 

Buitenzorg, 5 januari 1924 – Neuengamme, april 1945


 

Nieuwe Haven 145, Schiedam

James Horwitz

Hamburg, 10 november 1895 – Mauthausen, 6 april 1945


 

Rubensplein 9 a, Schiedam

Izaac van Dam 

Dordrecht, 15 juli 1869 – Auschwitz, 26 oktober 1942

Debora van Dam-Davidson 

Beverwijk, 19 oktober 1878 – Auschwitz, 26 oktober 1942


 

Rubensplein 9 a, Schiedam

Mozes Davidson 

Beverwijk, 9 juni 1883 – Auschwitz, 26 oktober 1942

Rozetta Davidson-Kats 

Zweeloo, 30 januari 1872 – Auschwitz, 26 oktober 1942


Warga

 

Aleidastraat 150 a, Schiedam (gelegd op 24 februari 2016)

Szlama Warga 

Chmielnik, 4 juni 1900 – Midden-Europa, 31 maart 1944

Sara Warga-van Amerongen 

Leiden, 7 november 1906 – Auschwitz, 26 oktober 1942

Jacob Simon Warga 

Rotterdam, 21 februari 1935 – Auschwitz, 26 oktober 1942

Roger Maurice Warga 

Rotterdam, 22 september 1938 – Auschwitz, 26 oktober 1942

Lillij Warga 

Schiedam, 28 juli 1941 – Auschwitz, 26 oktober 1942


 

Vlaardingerdijk 137 b, Schiedam

Israël Chaim Kunke genannt Ball 

Leipzig, 13 juli 1899 – Sobibor, 16 juli 1943

Minke Kunke genannt Ball-de Jong 

Amsterdam, 17 oktober 1894 – Sobibor, 16 juli 1943

Bruno Paul Kunke genannt Ball 

Frankfurt am Main, 2 februari 1923 – Sobibor, 16 juli 1943

Norbert Marius Kunke genannt Ball 

Frankfurt am Main, 4 juli 1925 – Sobibor, 16 juli 1943

Emile David Kunke genannt Ball 

Berchem, 27 december 1927 – Sobibor, 16 juli 1943

Salomon Kunke genannt Ball 

Amsterdam, 12 maart 1930 – Sobibor, 16 juli 1943


 

Burgemeester Knappertlaan 228 a, Schiedam

Heiman Herman de Leeuw 

Rotterdam, 15 februari 1914 – Natzweiler, 19 januari 1945


 

Rembrandtlaan 5 b, Schiedam

Blandina van Lissa-Lewin 

Hamburg, 20 maart 1864 – Schiedam, 10 november 1940 (?)

Jenny Beatrice van Lissa 

Schiedam, 15 mei 1909 – Sobibor, 4 juni 1943


 

Rembrandtlaan 33 b, Schiedam

Albert Hartog Polak

Vlissingen, 20 januari 1886 – Auschwitz, 6 maart 1944


 

Rembrandtlaan 83 b, Schiedam

Izaak Goubitz 

Amsterdam, 6 december 1895 – Midden-Europa, 30 september 1944

Lea Goubitz-Witmond 

Amsterdam, 19 oktober 1898 – Auschwitz, 22 mei 1944

Mary Goubitz 

Amsterdam, 10 maart 1928 – Midden-Europa, 30 september 1944


 

Van Ostadelaan 41 b, Schiedam

Benedictus Meijard Hart 

Scheemda, 14 maart 1921 – Mauthausen, 10 december 1942


 

Van Ostadelaan 18 a, Schiedam

Mannes van der Veen 

Beilen, 25 juni 1861 – Auschwitz, 7 december 1942

Lea van der Veen-Israëls 

Grijpskerk, 9 augustus 1876 – Auschwitz, 7 december 1942